Co zrobić, gdy włosy wypadają garściami?
Zdrowie i Uroda

Co zrobić, gdy włosy wypadają garściami?

Alina

Wygląd i kondycja naszych włosów to nie tylko kwestia estetyczna, ale również wiele informacji na temat stanu naszego organizmu. Jeśli włosy wypadają garściami i codziennie spora ich ilość zostaje nam na szczotce czy w wannie podczas mycia, warto uważnie przyjrzeć się naszej diecie czy stylowi życia.

Co zrobić, gdy włosy wypadają garściami?

Gdy zaczynają wypadać nam włosy, bardzo często w pierwszej kolejności sięgamy po specjalistyczne szampony, odżywki, a także po preparaty farmakologiczne, których zadaniem jest przywrócenie fryzurze dawnej świetności. Zanim jednak kupimy kolejny szampon przeciw wypadaniu włosów czy reklamowaną odżywkę, warto uświadomić sobie, że włosy wypadają nie bez przyczyny.

Najczęściej można ją znaleźć w nieprawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu oraz w niedoborach pokarmowych. Jeśli więc mamy problem z wypadającymi włosami, pierwsze kroki warto skierować do lekarza pierwszego kontaktu i wykonać podstawowe badania. Wypadanie włosów bywa efektem niedoborów konkretnych witamin czy minerałów, a także może być spowodowane zmianami hormonalnymi, szczególnie dotyczącymi tarczycy.

Ważna jest dieta

W wypadaniu włosów pomocna może być zmiana diety i zadbanie o to, by codziennie na talerzu znajdowały się produkty mające korzystny wpływ na funkcjonowanie skóry, włosów i paznokci. Powinny być to produkty zawierające duże ilości witamin, a także takich minerałów, jak cynk i selen.

W naszej codziennej diecie nie powinno zabraknąć więc warzyw, najlepiej sezonowych, owoców, produktów pełnoziarnistych, kasz, roślin strączkowych, a także chudego nabiału czy mięsa. Jeśli zmienimy naszą dietę na lepsze, nasz organizm będzie miał dostarczane wszystkie składniki, które są mu potrzebne do prawidłowego funkcjonowania, w tym do odpowiedniego odżywiania cebulek włosowych.

Warto więc zadbać przede wszystkim o wewnętrzne dostarczenie włosom wszystkich składników, a wszelkie kosmetyki, szampony, odżywki i inne preparaty nakładane zewnętrznie dobrze jest potraktować jako uzupełnienie. Jeśli pomimo odpowiedniej diety i dobrej jakości kosmetyków kondycja włosów nadal jest osłabiona, trzeba szukać innych przyczyn. Czasem potrzebne są bardziej zaawansowane i szczegółowe badania, a często może się okazać, że włosy wypadają z nerwów i stresu.