pufa do toaletki
Lifestyle

Jakie krzesło do toaletki wybrać?

Alina

Zakup toaletki do swojej sypialni cieszy niejedną kobietę, jednak to dopiero połowa sukcesu. Niezbędne jest bowiem również wygodne siedzisko do toaletki, które pozwoli w komfortowy sposób wykonywać każdego dnia fryzury i makijaże. Na rynku jest obecnie dostęp do wielu różnych opcji. Warto poznać te najbardziej popularne, by można było wybrać siedzisko najbardziej dopasowane do własnych potrzeb i preferencji.

Krzesło do toaletki

Przy toaletce można ustawić duże i stabilne krzesło z oparciem, które zapewni komfort siedzenia nawet na kilka godzin. Design takiego krzesła nie może być jednak przypadkowy, ponieważ ma stanowić ono ozdobę wnętrza. Powinno się je dopasować zarówno do typu wybranej toaletki i jej oświetlenia, jak i do stylu całego pomieszczenia. Wśród trendów ostatnich lat znaleźć można akrylowe, przezroczyste krzesełko do toaletki. Wpasowuje się one w różną stylistykę, jest też łatwe w czyszczeniu. Do krzesła z akrylu można dobierać dodatki w dowolnych kolorach i wzorach. W sypialni w stylu skandynawskim dobrze będzie wyglądać natomiast krzesło z elementami drewna, w jasnych albo pastelowych barwach. Przy toaletkach bardzo dobrze prezentują się również przyjemne w dotyku krzesła welurowe. Idealnie podkreślają one przytulny charakter wnętrza.

Fotel do toaletki

W przestronnej sypialni czy garderobie z toaletką, można dążyć do stworzenia romantycznej elegancji. W takiej aranżacji przy toaletce sprawdzi się fotel, najlepiej w stylu glamour. Bardzo dobrze wyglądać będzie mebel z pikowaną tapicerką albo z obiciem welurowym. Dla kobiet, które obawiają się zabrudzenia fotela kosmetykami, polecane są obicia z ekoskóry. Jest ona łatwa w utrzymaniu w czystości, nie wchłania łatwo plam (w procesie czyszczenia wystarczy przetrzeć ją wilgotną ścierką). Jeśli chodzi o kolorystykę, wybór jest bardzo szeroki i zależy od sposobu urządzenia reszty pomieszczenia. Wiele osób stawia na pastelowe fotele do toaletek, popularne są też jednak kolory ciemne (grafit, butelkowa zieleń, granatowy albo rubinowy). Wybierając fotele do toaletek trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, że wysokość ich siedziska musi być dopasowana do wzrostu osób korzystających z toaletki i wysokości jej blatu. Tylko wtedy użytkowanie obu mebli będzie naprawdę komfortowe. Dobierając wysokość najlepiej postawić na taki fotel, który pozwoli na swobodne opieranie na blacie łokcia (w taki sposób, że dłoń wyciągnięta do góry znajduje się na wysokości twarzy siedzącej osoby). Uzyska się wtedy możliwość przyjmowania stabilnej pozycji do wykonywania nawet najbardziej skomplikowanych i zajmujących dużo czasu makijaży. Ważną cechą fotela do toaletki będzie także jego niska waga. Stawiając na mebel o lekkiej konstrukcji, łatwo będzie go przesuwać i ustawiać, zależnie od potrzeby chwili. Dlatego też dobrze sprawdzą się tu fotele na cienkich (metalowych albo drewnianych) nogach. Uwagę trzeba zwrócić też na to, by wybrać fotel z wąskimi i niskimi podłokietnikami. Nie będą one ograniczać ruchów rąk i jednocześnie zapewnią wsparcie dla łokci w trakcie użytkowania toaletki.

Taboret do toaletki/stołek do toaletki

Jest to mebel na tyle uniwersalny, że sprawdzi się nie tylko w domu, ale też np. w salonie kosmetycznym. Taboret jest mały, lekki i w pełni mobilny. Nie zajmuje też wiele miejsca, poza tym nieużywany może zostać wsunięty pod toaletkę, by nikomu nie zawadzał. Stołki do toaletek są o tyle wygodne, że często nie są zrobione z żadnych tkanin, a jedynie z drewna (chociaż mogą pojawić się modele z miękkim siedziskiem), dlatego łatwo utrzymać je w czystości. Nie ograniczają też ruchów podczas wykonywania nawet najbardziej skomplikowanych makijaży. Dzięki temu bardzo wygodnie robi się dzięki nim makijaż drugiej osobie.
Stołki do toaletek nie muszą składać się jedynie z nóżek i siedziska. Mogą być też ciekawszą konstrukcją, z niewielką, niską półeczką. Można na niej położyć ręcznik ochronny czy pudełeczko z niezbędnymi drobiazgami do pielęgnacji twarzy. Stołek do toaletki, nie dość że nie zajmie wiele miejsca, to może mieć jeszcze neutralne, minimalistyczne kolory. W ten sposób nie będzie przesadnie rzucać się w oczy i pomoże jeszcze bardziej wyeksponować samą toaletkę. Taboret do toaletki sprawdzi się przy toaletkach w sypialniach o mniejszym metrażu, ale też w salonach kosmetycznych. Jest to rozwiązanie praktyczne, ale też zgrabne i miłe dla oka. Stołek będą też charakteryzować nieduże wymiary i niska waga, dzięki czemu sprawdzi się u kobiet, które nie chcą dźwigać dużych ciężarów. Na każdy taboret – dla zwiększenia wygody można położyć miękką poduchę.

Pufa do toaletki

Niskie i mięciutkie pufy są obecnie produkowane z tak różnych materiałów oraz w tak różnorodnej stylistyce, że stać się mogą naprawdę oryginalną ozdobą każdego wnętrza. Stąd też tak chętnie ustawia się je przy eleganckich toaletkach. Tam niejednokrotnie stanowią jeden z najbardziej wyrazistych elementów aranżacyjnych w sypialni. Szczególnie jeśli wybierze się na przykład pufę z podstawą w kolorze złota. Postawić można też na mebel o znacznie bardziej stonowanym wyglądzie. Na rynku można znaleźć pufy do toaletki wykonywane z dopasowaniem do różnych stylów aranżacji. Są to między innymi pufy:
shabby chic – z delikatnymi motywami szkiców i kwiatów, w jasnych kolorach, często z lekko wygiętymi nóżkami i siedziskiem w kształcie kwadratu; mogą mieć welurowe obicie,
– industrialne – takie meble w dość wyszukanym wzornictwie łączą w sobie materiały typu metal i surowe drewno oraz ciemną tapicerkę; mogą mieć połączone ze sobą podstawy w ciekawych, geometrycznych kształtach,
glamour – górna część takiego mebla obleczona jest bardzo często połyskliwym materiałem, a dolną stanowią białe albo czarne nóżki; pufy w tym stylu mogą mieć też owalny kształt i są wtedy w całości pokryte tapicerką,
w stylu skandynawskim – to pufy proste w swojej budowie, bez nadmiernych zdobień i udziwnień, produkowane z naturalnych materiałów; są utrzymywane w jasnych, stonowanych barwach.
Taka różnorodność sprawia, że pufę da się dobrać zarówno do samej toaletki, jak i całego pomieszczenia w którym ustawi się taki duet. Mebel ten wybiera się bowiem bardzo często nie tylko dla komfortu siedzenia, ale przede wszystkim ze względu na jego ciekawy wygląd.