niemowle
Dziecko

Dekoracyjna metryczka dla dziecka – jaką warto wybrać?

Alina

Metryczka urodzenia może być bardzo dobrym podarunkiem dla niedawno urodzonego dziecka. Sprawdzi się świetnie jako upominek na chrzest oraz na pierwsze urodziny. Jaką wybrać? Poznaj nasze wskazówki i propozycje!

Metryczki dla dzieci – jak wybrać odpowiednią?

Dekoracyjny akt urodzenia dziecka, który określany jest też jako metryczka urodzenia, to pięknie zaprojektowany plakat lub obraz, który przedstawia ważne szczegóły dotyczące urodzenia dziecka, w tym jego imię i nazwisko, datę urodzenia, miejsce urodzenia oraz imiona rodziców. Dodatkowo metryczka n a chrzest czy urodziny może zawierać inne informacje, na przykład takie jak waga czy wzrost.

 

Ten rodzaj metryczki jest dekoracyjną pamiątką, którą można wyeksponować w domu, na przykład powiesić ją nad łóżeczkiem dziecka.

 

Wybierając metryczkę, weź pod uwagę następujące kwestie:

  • Projekt – wybierz projekt, który pasuje do wystroju pokoju dziecięcego lub stylu rodziców.
  • Personalizacja – poszukaj metryczek, które umożliwiają dodanie imienia i nazwiska dziecka, daty urodzenia i innych ważnych informacji.
  • Materiał – weź pod uwagę rodzaj materiału, z którego wyprodukowana jest metryczka, na przykład papier powinien być dobrej jakości i wytrzymać próbę czasu. Doskonałym wyborem może być też dziecięca metryczka w ramce, która będzie jeszcze ładniej wyglądała na ścianie albo jako obrazek na komodzie.
  • Rozmiar – wybierz rozmiar metryczki odpowiedni do planowanego miejsca ekspozycji, na przykład mała metryczka na komodę lub większa w ramce na ścianę.
  • Cena – sprawdź ceny metryczek i wybierz produkt mieszczący się w Twoim budżecie.

 

Metryczka dla dziewczynki

Gdy poszukiwana metryczka na chrzest albo na inną okazję dla dziewczynki, najczęściej wybierane są wtedy takie metryczki, które wskazują na płeć dziecka. Przykładowo mogą one zawierać sylwetkę dziewczynki oraz mogą mieć kolor różowy czy beżowy lub inne kolory pastelowe. Często mają one również dekoracje kwiatowe.

 

Doskonałym pomysłem może być również skorzystanie z metryczki ze zdjęciem. Wtedy przy jej zamawianiu trzeba przekazać do producenta zdjęcie dziecka, które będzie umieszczone na wydruku.

 

Metryczka dla chłopca

Gdy natomiast chcemy zdecydować się na zakupienie metryczki dla chłopca, warto zdecydować się na takie, które będą miały zaprezentowaną sylwetkę chłopięcą.

 

Dla chłopców często są wybierane metryczki w kolorach niebieskim czy granatowym albo zielonym. Mogą mieć też grafiki samochodów czy samolotów.