Jak nie krzyczeć na swoje dziecko - Carla Naumburg
Dziecko

Jak nie krzyczeć na swoje dziecko – Carla Naumburg

Alina

W książce „Jak nie krzyczeć na swoje dziecko” jej autorka Carla Naumburg stara się odpowiedzieć na to ważne pytanie, które nurtuje chyba każdego rodzica. Praktyczne porady, ciekawe anegdoty, przykładowe sytuacje – dzięki takiemu wsparciu można dowiedzieć się, jak rozmawiać z dzieckiem bez podnoszenia na nie głosu.

„Jak nie krzyczeć na swoje dziecko” to publikacja, która zabiera głos w bardzo ważnej sprawie, która prędzej czy później dotknie każdego rodzica. W zabawny i jednocześnie rozwijający sposób przekazuje informacje o tym, jak radzić sobie w sytuacjach, gdy pojawia się chęć krzyknięcia na dziecko jako akt gniewu, ale też desperacji.

Dzięki książce „Jak nie krzyczeć na swoje dziecko” Carli Naumburg rodzice mogą dowiedzieć się, jak zminimalizować swoje negatywne uczucia pojawiające się w sytuacji, gdy dziecko postępuje niezgodnie z ich oczekiwaniami. Podejmuje ona przy tym szerszy temat współczesnego rodzicielstwa, które znacznie różni się od tego sprzed lat. Dzisiaj, gdy rodzice są często przepracowani, przytłoczeni codziennymi obowiązkami, są bardziej podatni na zdenerwowanie, które mogą przelewać w postaci krzyku na swoje dzieci. Właśnie dlatego książka w przystępny, czytelny sposób serwuje ważne porady i wskazówki, z którymi można stać się spokojniejszą osobą i dzięki temu szczęśliwszym rodzicem odpornym na wyzwalające gniew czynniki.

Naumburg nie strofuje rodziców, ale pokazuje, że postawa, w której zdarza się podnieść głos na dziecko, wcale nie musi oznaczać, że są złymi osobami. Dzięki budowanej w publikacji „Jak nie krzyczeć na swoje dziecko” atmosferze zrozumienia o wiele łatwiej jest przyswoić sobie proste zasady tego, jak zrozumieć działania swojego dziecka oraz swoje własne, by dzięki temu przestać denerwować się wtedy, gdy naprawdę nie ma ku temu żadnego powodu.

Dr Carla Naumburg to pisarka, mówczyni i działaczką społeczna, która jest autorką poczytnych książek skierowanych do rodziców. Mieszka w Stanach Zjednoczonych na przedmieściach Bostonu razem ze swoim mężem, córkami i dwoma kotami. Jej najbardziej znana książka, która została przetłumaczona również na język polski, to „Jak nie krzyczeć na swoje dziecko”. Wydała również „Ready, Set, Breathe: Practicing Mindfulness with Your Children for Fewer Meltdowns and a More Peaceful Family”, „Parenting in the Present Moment: How to Stay Focused on What Really Matters” oraz „The Good Mother Myth: Redefining Motherhood to Fit Reality”.