12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach
Dziecko

12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach

Alina

Książka „12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach” to zbiór opowiadań stworzonych przez polskich autorów, aby przybliżać małym czytelnikom najważniejsze wartości w życiu – miłość, mądrość, odpowiedzialność, przyjaźń, odwaga, dobroć, uczciwość, szczęście, szacunek, samodyscyplina, sprawiedliwość oraz piękno. Dzięki niej trudne sprawy, które często staja się skomplikowane w wyjaśnieniu, stają się proste.

W książce znalazły się opowieści autorów jak Natalia Usenko, Irena Landau, Anna Onichimowska, Joanna Krzyżanek, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Eliza Piotrowska, Anna Sójka, Marcin Przewoźniak, Maria Ewa Letki, Liliana Fabisińska, Paweł Beręsewicz, Agnieszka Frączek.

Pouczające historie, z których czytelnicy mogą dowiedzieć się o najważniejszych sprawach, uzupełnione są również o piękne ilustracje, które przybliżają je i pomagają w ich zrozumieniu. Opowieści pisane są bez patosu i nadęcia, aby w prostych słowach opowiadać o tym, co często wydaje się zbyt wielowymiarowe, aby to wytłumaczyć. Dzięki temu książka przypadnie do gustu nie tylko maluchom, ale również ich rodzicom oraz nauczycielom, którzy razem z nią mogą łatwiej odpowiadać na zaskakujące, nurtujące i ważne pytania swoich podopiecznych.