zorza laponia finlandia
Pozostałe

Przeprowadzka do Finlandii. Jak dojechać do celu?

Alina

Zamierzasz przeprowadzić się do Finlandii? W takim przypadku warto poświęcić swój czas także na dobranie odpowiedniej trasy dojazdu. O czym warto wówczas pamiętać?

 

Finlandia również jest atrakcyjnym krajem wybieranym jako miejsce emigracji przez wiele osób – również przez Polaków. Chociaż nie zachęca swoją aurą, to jednak daje atrakcyjne perspektywy osobom, które chciałyby rozpocząć swoje nowe życie w interesującym miejscu w Europie.

 

Gdy przeprowadzka do Finlandii jest już przesądzona, pojawia się pytanie – jak dostać się do celu z wszystkimi swoimi przedmiotami? Oto sprawdzone metody na przeprowadzkę do Finlandii!

 

Prom – najczęściej wybierana metoda transportu do Finlandii

Pomiędzy Polską a Finlandią rozciągają się wody Morza Bałtyckiego. Taka naturalna przeszkoda jest pewnym ograniczeniem w dojeździe do celu, ale nie oznacza, że transport musi być skomplikowany.

 

Aktualnie najczęściej wybieraną metodą dojazdy do Finlandii jest prom. Promy pozwalają samochodom osobowym, dostawczym, a także dużym TIR-om na pokonanie Bałtyku i szybkie przedostanie się do celu.

 

Większość promów kieruje się do głównego miasta Finlandii – do portu w Helsinkach. Stamtąd możliwy jest dojazd do całego kraju. Dostępne połączenia są korzystne dla podróżujących. Można skorzystać z promu z Gdyni do Helsinek, ale dostępne są również kursy z Niemiec oraz z Estonii, do której należy dostać się przez Litwę i Łotwę.

 

Promy nie są kosztowną metodą transportu, niemniej jednak w przypadku większych samochodów dostawczych ceny są wyższe niż dla pojazdów osobowych.

 

Dokładne cenniki promów do Finlandii można znaleźć na stronach internetowych przewoźników, na których można również wykupić odpowiednie bilety na rejs.

 

Samolotem z tanimi liniami albo z firmą kurierską

Do Finlandii można dostać się również samolotem. To opcja przewidziana dla pasażerów linii lotniczych, w tym także tanich linii lotniczych, które oferują swoje bilety w bardzo atrakcyjnych cenach.

 

Warto pamiętać jednak o tym, że tanie linie lotnicze mogą kosztować więcej wtedy, gdy mamy do przewiezienia gabarytowy bagaż. Gdy podczas przeprowadzki chcemy zabrać ze sobą więcej mienia, pamiętajmy o tym, aby sprawdzić wymiary oraz ciężar walizki.

 

Pakunki z przeprowadzki można powierzyć również firmom kurierskim. Wiele z nich korzysta z połączeń lotniczych po to, aby dostarczyć je do celu jeszcze prędzej. Zaletą takiej usługi jest opcja door-to-door, czyli paczka będzie przewożona od drzwi do drzwi.

 

Przeprowadzka do Finlandii – jeszcze łatwiej z firmą przeprowadzkową!

Swoje usługi w ramach przeprowadzek międzynarodowych, w tym również wiodących do Finlandii, oferuje również wiele firm przeprowadzkowych.

 

Jedną z nich jest firma Jupiter Przeprowadzki, która od lat organizuje dla swoich klientów przeprowadzki międzynarodowe do krajów europejskich. Zapewnia pełne wsparcie, które obejmuje nie tylko sam transport mienia, ale również dodatkowe usługi, w tym pakowanie, wynoszenie i wnoszenie mienia, utylizację niepotrzebnych przedmiotów, sprzątanie po przeprowadzkach.

Usługi firm przeprowadzkowych są wyceniane indywidualnie – warto zatem skontaktować się bezpośrednio z firmą i przekazać jej szczegóły dotyczące planowanych przenosin, aby otrzymać dokładną wycenę usługi.

Zatem dojazd do Finlandii nie musi być trudny – można skorzystać z różnych metod transportu, ale wtedy, gdy liczy się wygoda, warto postawić na pomoc firm przeprowadzkowych. Dzięki ich wsparciu nie trzeba przejmować się już niczym!