Co zabrać ze sobą w podróż autostopem?
Podróże

Co zabrać ze sobą w podróż autostopem?

Alina

Choć podróżowanie autostopem nie cieszy się taką popularnością, jak przed laty, nadal nie brakuje osób, które właśnie w taki sposób przemieszczają się w trakcie urlopu i wolnego czasu. Zanim jednak wybierzemy się w taką podróż, warto jest dobrze się do niej przygotować. To, co w nią zabierzemy, w dużym stopniu zależy od tego, w jak długą trasę się wybieramy i jak długo będziemy poza domem.

Podróżowanie autostopem

Podróżowanie autostopem na krótkich dystansach raczej nie wymaga od nas szczególnych przygotowań – gdy musimy dostać się po pracy do domu czy przemieścić z miejsca na miejsce z braku innych środków komunikacji, wystarczy jedynie to, co mamy przy sobie. Nieco inaczej jest w przypadku, gdy w taki sposób wybieramy się na wakacje. Wtedy dobrze jest zrobić dokładny plan listy rzeczy, jakie mogą nam być potrzebne w czasie podróży.

Podstawą z pewnością będzie duży, pojemny plecak, do którego zmieścimy wszystkie niezbędne rzeczy, ubrania na zmianę, kosmetyki, przybory do przygotowywania posiłków czy kilka elementów zastawy. Taki ekwipunek będzie idealny, jeśli planujemy gdzieś po drodze zatrzymywać się na noclegi, ale jeszcze nie do końca wiemy, gdzie w ostateczności spędzimy noc.

Co zabrać ze sobą w podróż autostopem?

W podróż autostopem przyda się zabranie niewielkiego namiotu i karimaty. To dobre rozwiązanie dla osób, które w trakcie wakacji nie chcą nocować w hotelach, a stawiają na noclegi w bardziej pierwotnych i bliskich naturze warunkach. W tej kwestii warto stawiać na lekkie namioty, karimaty i inny ekwipunek – im więcej zabierzemy ze sobą, tym trudniej będzie pokonywać dłuższe dystanse na piechotę.

A nigdy nie mamy pewności, jak długo trzeba będzie czekać na kogoś, kto zabierze nas na stopa. W podróży przyda się również zapas gotówki lub karta do bankomatu, wszystkie niezbędne dokumenty, a także dobrze wyposażona apteczka, w której znajdować się będą nie tylko nasze codzienne leki, ale również środki opatrunkowe, preparaty na kleszcze i komary, a także te leki, które sprawdzają się przy tak częstych w czasie podróży dolegliwościach, jak kłopoty żołądkowe.