Pochłaniacz - Katarzyna Bonda
Literatura

Pochłaniacz – Katarzyna Bonda

Alina

Katarzyna Bonda to jedna z najpopularniejszych polskich autorek i dziennikarek, która ma na swoim koncie hitowe powieści kryminalne. Jednym z jej bestsellerów jest publikacja „Pochłaniacz”, która sprzedała się w przeszło 90 tysiącach egzemplarzy.

Wydana po raz pierwszy w 2014 roku książka o tajemniczo brzmiącym tytule „Pochłaniacz” opowiada mroczną historię, która rozpoczęła się zimą 1993 roku. To właśnie tego dnia, w niewyjaśnionych okolicznościach, doszło do zabójstwa dwójki rodzeństwa. Chociaż początkowo śledczy uznają je za zupełnie niezależne od siebie wypadki, to jednak w rzeczywistości za zgonami kryje się znacznie więcej, niż początkowo przypuszczano.

W 2013 roku profilerka Sasza Załuska pracująca w Instytucie Psychologii Śledczej w Huddersfield, spotyka się z właścicielem klubu muzycznego w Sopocie – Pawłem „Bulim” Bławickim. Paweł obawia się o swoje życie, a grozić ma mu jeden z jego byłych wspólników. Zadaniem Załuskiej jest zebranie dowodów potwierdzających, że „Buli” jest w niebezpieczeństwie. Początkowo niechętnie angażuje się w owo zadanie, jednak na skutek strzelaniny musi podjąć szybką decyzję. Niedługo potem okazuje się, że jej nowa sprawa powiązana jest z wydarzeniami, które miały miejsce 20 lat wcześniej. Kluczowym dowodem w sprawie staje się piosenka napisana przed laty.

Czy rzeczywiście uda się odkryć, kto był odpowiedzialny za zabójstwo, które miało miejsce w 1993 roku? Jakie powiązania ma były wspólnik Pawła, który jest autorem jednego z większych hitów muzycznych w Polsce? Powieść „Pochłaniacz” Katarzyny Bondy trzyma od początku do końca w napięciu. To kryminał, który wciąga już od pierwszych kart, aby następnie umiejętnie dawkować czytelnikowi nowe fakty aż do zaskakującego finału.

Książka wchodzi w skład serii Seria: Cztery żywioły Saszy Załuskiej (tetralogia kryminalna), do której zaliczane są tytuły „Pochłaniacz POWIETRZE”, „Okularnik ZIEMIA”, „Lampiony OGIEŃ” oraz „Czerwony pająk WODA”. Na kartach kolejnych kryminałów czytelnicy mogą zapoznać się bliżej z postacią Saszy Załuskiej.

Katarzyna Bonda jest polską pisarką i dziennikarką pochodzenia białoruskiego, która swoją karierę rozpoczęła już w 2007 roku, gdy wydała pierwsze powieści z serii Hubert Meyer – psycholog śledczy. Prawdziwą popularność przyniosły jej dopiero książki kryminalne prezentujące przybliżające postać Saszy Załuskiej. Obecnie na swoim koncie autorka ma już kilkanaście powieści.