Modlitwa o lepsze dni - Jennifer Clement
Literatura

Modlitwa o lepsze dni – Jennifer Clement

Alina

„Modlitwa o lepsze dni” od Jennifer Clement to książka, która zainteresuje każdego obieżyświata zainteresowanego innymi kulturami – nawet jeżeli zwiedza on glob tylko przez internet. Stanowi próbę opisu tego, co dzieje się we współczesnym Meksyku. A dzieje się dużo…

Powieść wprowadza czytelnika w świat meksykańskich karteli narkotykowych, porywaczy, morderców. Przewodniczką po tym nieprzyjaznym miejscu jest Ladydi, która z uwagą obserwuje to, co dzieje się wokół niej, nie szczędząc przy tym niewygodnych opisów tego, co jest codziennością dla wielu mieszkańców Meksyku.

Z kart „Modlitwy o lepsze dni” można przenieść się do meksykańskiego stanu Guerrero, w którym dziewczęta specjalnie są oszpecane, a potem przebierane za chłopców. Zmuszane są do szmuglowania narkotyków przez meksykańsko-amerykańską granicę albo do uprawiania prostytucji. Bossowie narkotykowi przy pomocy bezwzględnych zabójców rozprawiają się ze swoimi przeciwnikami. Koncerny uprawiające swoje pola wykorzystują do tego szkodliwe pestycydy, niszcząc zdrowie rodzin mieszkających w ich pobliżu.

To tylko niewielki wycinek tego, co czeka na czytelnika w powieści „Modlitwa o lepsze dni”, która uświadamia, jak wygląda rzeczywiste życie tysięcy Meksykanów.