Ever After High. Krzywe zwierciadło - Shannon Hale
Literatura

Ever After High. Krzywe zwierciadło – Shannon Hale

Alina

„Ever After High. Krzywe zwierciadło” od Shannon Hale to książka przeznaczona dla wszystkich małych fanek serii baśniowych bohaterek.

W „Krzywym zwierciadle” czytelnicy mogą zapoznać się z historią, która zdarzyła się podczas ostatniego Dzień Dziedzictwa, które odbywa się co roku. Zbuntowana Raven Queen, która jest córką Złej Królowej znanej z bajki o Królewnie Śnieżce, chce rozpocząć swoją walkę o wolność. Nie bierze udział w dorocznej ceremonii, a przez to niszczy marzenia Apple White, która jest córką Śnieżki.

Seria książek „Ever After High” powstała na bazie popularnego animowanego serialu o tym samym tytule, który nawiązuje do postaci lalek od firmy Mattel. Bohaterami serii są zaprezentowani jako dzieci baśniowych postaci, między innymi Śpiąca królewna – Briar Beauty, Kopciuszek – Ashlynn Ella, Królewna Śnieżka – Apple White, Raven Queen oraz Hunter Huntsman czy Czerwony Kapturek – Cerise Hood. Postaci zaprezentowane w historiach dzielą się na dwie strony – jedna z nich, czyli Royalsi, czyli Szlachetnie Urodzeni chcą wypełnić swoje bajkowe przeznaczenie, natomiast druga, czyli Rebelsi, czyli Buntownicy buntują się przeciwko niemu i chcą na nowo napisać swoje szczęśliwe zakończenie.