Jak ubrać się na spotkanie biznesowe?
Moda

Jak ubrać się na spotkanie biznesowe?

Alina

O tym, jak ważne jest pierwsze wrażenie i odpowiedni wizerunek, nie trzeba nikogo przekonywać. Doskonale zdają sobie sprawę z tego osoby, które na co dzień prowadzą firmy, zajmują kierownicze stanowiska, negocjują z klientami czy są na pierwszej linii frontu z kontrahentami. W trakcie spotkań biznesowych najważniejsze jest oczywiście dobre przygotowanie merytoryczne. Nie bez znaczenia jest jednak także nasz wygląd zewnętrzny i profesjonalny wizerunek.

Ubiór biznesowy

Ubiór biznesowy nieco się różni od tego, który zwykle nosimy na co dzień. Przede wszystkim jest bardziej formalny, wymaga dbałości o umiejętne dobranie poszczególnych elementów garderoby i dodatków. W wielu firmach funkcjonuje dzisiaj tak zwany dress code, czyli zasady ubierania się, do których powinni stosować się wszyscy pracownicy. Ten dress code najczęściej doskonale sprawdza się także w czasie spotkań biznesowych.

Konkretne wytyczne często uzależnione są od branży – w takich branżach, jak finanse, ekonomia czy bankowość zasady ubioru są zdecydowanie bardziej wyśrubowane niż w zawodach, których przedstawiciele mogą sobie pozwolić na nieco luzu. Jeśli planujemy spotkanie biznesowe, warto jednak w każdym przypadku zaplanować, w co się ubrać, by robić dobre wrażenie.

Jak ubrać się na spotkanie biznesowe?

Na spotkanie biznesowe warto ubrać się przede wszystkim elegancko, a jednocześnie w taki sposób, abyśmy czuli się ubrani, a nie przebrani. W przypadku panów niekoniecznie musi to być pełen garnitur, szczególnie w sezonie letnim, gdy warunki pogodowe raczej utrudniają takie ubieranie. Warto wtedy postawić na eleganckie spodnie, koszulę oraz dobrze dobrane obuwie oraz dodatki, takie jak teczka czy saszetka.

Panie w biznesie powinny zadbać o stonowany ubiór – raczej jednolity niż z mocno rzucającymi się w oczy wzorami. Tu warto pamiętać, że niedozwolone są odkryte ramiona, zbyt krótkie spódnice i duże dekolty, a także odkryte buty i gołe nogi. Nawet w sezonie letnim pani na spotkaniu biznesowym powinna mieć rajstopy i pończochy oraz zakryte buty. Uzupełnieniem ubioru powinna być elegancka fryzura, delikatna biżuteria oraz makijaż. Pamiętajmy, że nasz ubiór ma podkreślać nasz profesjonalny wizerunek – wszelką ekstrawagancję najlepiej sobie zostawić na czas po pracy.