Kotek Mamrotek – Piotr Olszówka
Dziecko

Kotek Mamrotek – Piotr Olszówka

Alina

Wypełniona przyciągającymi uwagę ilustracjami książka „Kotek Mamrotek” autorstwa Piotra Olszówki zabiera małych czytelników w świat psotnego kota, którego przygody zaskakują i wprawiają w uśmiech. Wspólne oglądanie kolejnych pomysłów Kotka Mamrotka będzie doskonałym pomysłem na rodzinną rozrywkę, która wciąga na wiele godzin!

Na kartach swojej książki Kotek Mamrotek nie tylko chodzi sam swoimi drogami, ale ma również wielu przyjaciół, między innymi psa Pufka, Słonia, Misia czy myszki. Razem z nimi wspólnie się bawi i zachęca maluchy do obserwacji. Uczy spostrzegawczości, poszukiwania związków przyczynowo-skutkowych, wyciągania wniosków. Dodatkowo rozbudza wyobraźnię i kreatywność. Obrazki są rysowane prostą, chociaż niebanalną kreską, dlatego wyróżniają książkę na tle innych publikacji przeznaczonych dla dzieci.

Kotek Mamrotek to bohater kultowego komisu z pisma dla dzieci „Świerszczyk”, które bawi najmłodszych już od lat. Teraz jego przygody zostały zebrane w podręcznej książce, aby mieć je zawsze pod ręką, gdy ma się ochotę na dobrą zabawę. Książkę pokochają nie tylko mali miłośnicy zwierząt, ale również poszukiwacze przygód, którzy razem z jej bohaterem i jego przyjaciółmi mogą poznawać coraz to nowe pomysły.