Udawajmy, że to się nie wydarzyło (przeważnie prawdziwa autobiografia) - Jenny Lawson
Literatura

Udawajmy, że to się nie wydarzyło (przeważnie prawdziwa autobiografia) – Jenny Lawson

Alina

„Udawajmy, że to się nie wydarzyło (przeważnie prawdziwa autobiografia)” autorstwa Jenny Lawson to powieść opowiadająca o życiu młodej kobiety, która swoje dzieciństwo spędziła na jednej z teksańskich prowincji. Jej ojciec zajmował się wypychaniem martwych zwierząt, a matka podchodziła do życia według maksymy „co cię nie zabije, to cię wzmocni”.

Jenny Lawson, która jest jedną z popularnych amerykańskich blogerek, w swojej książce mierzy się z wieloma kontrowersyjnymi tematami. Na kartach jej debiutanckiej powieści „Udawajmy, że to się nie wydarzyło (przeważnie prawdziwa autobiografia)” można poczytać o tak trudnych tematach jak poronienie, depresja, stany lękowe. Problemy przeplatane opisami ekscentrycznych wydarzeń z życia jej rodziny tworzą unikatowe, satyryczne przedstawienie życia, bez omijania trudnych i obrazoburczych treści. Stanowią próbę zmierzenia się autorki z jej własną przeszłością, która nie była dla niej zbyt łaskawa, ale dzięki dawce absurdalnego humoru prezentuje dotykające ją sprawy w niebanalny sposób.

Książka „Udawajmy, że to się nie wydarzyło (przeważnie prawdziwa autobiografia)” Jenny Lawson błyskawicznie znalazła się na pierwszym miejscu listy bestsellerów „New York Timesa”.