Marynarka- Mirosław Tomaszewski
Literatura

Marynarka- Mirosław Tomaszewski

Alina

„Marynarka” Mirosława Tomaszewskiego to wciągająca powieść współczesna, która na swoich kartach sięga do historycznych wydarzeń grudnia 1970 roku, by zaprezentować je w nowym świetle.

W sylwestra 2004 roku w Warszawie do chorego na raka mężczyznę włamuje się dwóch złodziei. Nie kradną jednak pieniędzy i kosztowności. Chcą otrzymać tajemniczą kopertę oznaczoną jako ZO171270. Mężczyzna nie wie, dlaczego jej poszukują, ale domyśla się, że jej zawartość ma dla nich szczególne znaczenie. Jej przekazanie nie chroni go jednak przed morderstwem.

W kwietniu przyszłego roku w Trójmieście Karol Jarczewski, który prowadzi świetnie prosperującą firmy Karo, nadal ma jedno zmartwienie. Jest nim Witek, mąż jego córki, który pracuje w jego firmie od ponad 10 lat. Widocznie dąży do tego, aby przejąć jego przedsiębiorstwo, a jego chorobliwa ambicja powoli staje się nie do zniesienia.

Wtedy do pisarza i redaktora naczelnego jednej z nadmorskich gazet zgłasza się Witek, który ma dla niego propozycję nie do odrzucenia. Ma stworzyć książkę prezentującą wydarzenia, jakie miały miejsce w grudniu 1970 roku na podstawie przekazanych przez niego informacji.

Co dokładnie znajdowało się w ukradzionej przed laty kopercie? Czy Witkowi uda się przejąć przedsiębiorstwo Jarczewskiego? Wszystkiego dowiesz się z kart powieści „Marynarka” Mirosława Tomaszewskiego.